Co produkujemy?

WYTŁOCZKI PAPIEROWE

PRZEKŁADKI

BOKI DO SKRZYNEK

OPAKOWANIA KARTONOWE

WYTŁOCZKI PAPIEROWE

Bezpieczne pakowanie

Umieszczone w papierowych wytłoczkach owoce i warzywa nie dotykają się. Specyficzne właściwości papieru sprawiają, że gniazda dostosowują się kształtem do owoców tworząc im bezpieczne, naturalne środowisko.

Przechowywanie i transport

Owoce i warzywa przechowywane są w chłodniach. W upalne dni pokrywają się rosą, a nadmiar wody spływa do papierowej wytłoczki i zostaje wchłonięty. Podczas ekspozycji woda paruje zapewniając optymalne warunki wysokiej wilgotności, przedłużając świeżość owocu/warzywa. Zachowanie dystansu między owocami i warzywami umieszczonymi w odseparowanych gniazdach zapewnia im bezpieczeństwo w transporcie.

Ekspozycja w sklepie

Owoce i warzywa wyeksponowane w papierowych wytłoczkach dłużej zachowują świeżość. Papier naturalnej barwy, jak również barwiony w masie, daje gwarancję bezpieczeństwa żywności. Indywidualnie projektowane, personalizowane nadruki umożliwiają komunikację z klientem, promocję dostawcy i produktu.

Badania przeprowadzone w sieciach handlowych wykazały, że klienci chętniej sięgają po owoce i warzywa umieszczone w papierowych wytłoczkach.

WARSTWY

Produkujemy wytłoczki w dwóch podstawowych typach:

jednowarstwowe – z pojedynczej wstęgi papieru, do ekspozycji towaru w pozycji poziomej,

dwuwarstwowe – odznaczające się większą sztywnością, pozwalającą na ekspozycję owoców i warzyw w pozycji pochylonej. Stosowane również do kilkupoziomowego pakowania warzyw i owoców w kartonach.

KOLORY

Do produkcji wytłoczek używamy papierów: w naturalnym kolorze kraft, białego oraz papieru barwionego w masie.

Papier barwiony w masie ma jednolity, nasycony, matowy kolor, który znakomicie komponuje się ze spakowanym warzywem i owocem.

NADRUKI

Kolorowe lub jednobarwne nadruki na papierowych wytłoczkach dają bardzo szeroki wachlarz możliwości promocji i personalizacji produktu oraz wizualnej komunikacji z klientem.

KSZTAŁTY I KALIBRY

Standardowe formaty, w których produkujemy wytłoczki papierowe to: 60 x 40 cm, 50 x 30 cm, 40 x 30 cm. Inne możemy przygotować w ramach indywidualnych ustaleń z klientem. 

Różne kształty gniazd w naszych wytłoczkach umożliwiają ich zastosowanie do szerokiej gamy warzyw i owoców.

Z pełną listą formatów i kalibrów możecie się państwo zapoznać po kliknięciu w przycisk znajdujący się poniżej.

FORMATY i KALIBRY

TRANSPORT I EKSPOZYCJA

Wytłoczki papierowe stosowane są do pakowania warzyw i owoców w kartonach zbiorczych, w których znajduje się kilka spakowanych warstw, jak również w kartonach indywidualnych, służących dalej do ekspozycji w sklepach.

Odizolowanie od siebie owoców i warzyw podczas pakowania i transportu minimalizuje straty wynikające z wzajemnego ocierania się skórek.

Nagromadzona wilgoć pochodząca z procesu mycia lub skraplania się pary wodnej na powierzchni owoców i warzyw jest wchłaniana i oddawana przez papier. Proces ten wpływa na utrzymanie dobrej kondycji Państwa produktów.

PAPIER

Dostawcy papieru – naszego surowca do produkcji wytłoczek papierowych – posiadają certyfikat FSC (Forest Stewardship Council). Papier, który stosujemy jest surowcem podlegającym recyklingowi,  jest biodegradowalny i kompostowalny.

Prowadzimy szczegółowy nadzór nad jakością dostarczanego surowca. W naszym systemie bezpieczeństwa żywności identyfikujemy każdą dostarczoną do nas rolę papieru. W pełni monitorujemy surowce oraz procesy: produkcji, magazynowania i dostaw naszych produktów do klientów.

PRZEKŁADKI PAPIEROWE

W niektórych przypadkach alternatywą dla wytłoczek papierowych mogą być przekładki, które posiadamy w naszej ofercie. Ich gramatura mieści się w zakresie od 35 do 100 GSM. Standardowym produktem są przekładki w formie regularnej – prostokątnej. W uzgodnieniu z Państwem możemy przygotować inne kształty.

BOKI DO SKRZYNEK

Uzupełniając ofertę opakowań papierowych do warzyw i owoców,
posiadamy w sprzedaży boki do skrzynek o gramaturze 100 gsm.

Pełną informację na temat naszych opakowań kartonowych znajdziecie Państwo klikając w link powyżej.